World Bodypainting Festival 2013

Bodypainteri z celého sveta, 45 národností, sa stretli 1.-7. Júla 2013 na brehu jazera Wörthersee v Korutánsku na juhu Rakúska.. V malom mestečku Pörtschach am Wörthersee sa konal už 16. ročník World Bodypainting Festival, najväčšej a najvýznamnejšia udalosti o maľovaní na telo.  WBF 2013 navštívilo približne tridsaťtisíc návštevníkov. Celý Pörtschach žil jeden týždeň bodypaintingom a poloostrov na jazere Wörthersee sa premenil na Bodypainting City. Konali sa tu rôzne workshopy, umelecké vystúpenia, prezentácie, školenia, show a množstvo sprievodných akcií.
Bola som jediným účastníkom Slovenska.
Čo mňa najviac zaujíma na tomto podujatí, je získanie skúseností, inšpirácie, nové informácie a trendy a stretnutia so starými známymi či spoznanie nových bodypainterov. Nakúpila som si zásobu nových farieb a vybavenia,  získala na testovanie úplne nové produkty priamo od výrobcov.
Úžasný zážitok je otváracia párty festivalu s názvom „Body.Circus, the surreal ballroom“, ktorá sa koná na historickom hrade Moosburg, kde na troch podlažiach hrajú rôzni DJs a hudobníci. Vstup je v maske alebo kostýme. Všetci účastníci tejto úžasnej párty boli nielen vizuálne neskutoční, ale i ľudsky fantastický. 
Téma súťaže majstrovstiev sveta bola Planet Food. V kategórii World Award Brush/ Sponge som maľovala kompozíciu ovocia, zeleniny, šunky a sushi a v kategórii World Award Facepainting som maľovala ananás ako symbol zdravej výživy spolu s hamburgerom, ako symbolom nezdravej stravy.
Pozrite si obrázky z festivalu vo fotogalérii FOTO WBF 2013Bodypainting by Marta Gejdošová, WBF 2013

 

 

 

Model: Julia Pietrzak, UK
Bodypainter: Marta Gejdošová
Foto: (C) SHARMANT s.r.o.