Moto Bodypainting Praha

V sobotu 10.3.2012 sa už po šiesty krát konal v Prahe Airbrush Art festival. I tentokrát bol súčasťou motocyklovej výstavy Bohemia Custom na výstavišti v Holešovicích. Návštevnosť približne 40 tisíc ľudí bolo cítiť - nedalo sa poriadne hýbať.
Návštevníci výstavy mohli priamo na výstavnej ploche vidieť prácu bodypainterov, čo samozrejme pútalo veľkú pozornosť.
Po predošlej PLAYBOY akcii a pár hodinách spánku, som skoro ráno uvažovala, či vôbec mám do Prahy cestovať? Ale sľúbila som organizátorovi Petrovi Šulcovi z ColorShock ešte pred rokom, že prídem a slovo treba dodržať, i keď to bolí.
Petr ma predtým prehováral na airbrush, ale nakoniec som maľovala štetcom a hubkou. Téma bola rýchlosť, tak som sa vo svojom motíve snažila vystihnúť ducha jazdy na motorke (doslova he he). 

Napriek únave sme sa dobre bavili. Prebrala nás asi kolísavá teplota v hale a najmä mraky okoloidúcich návštevníkov s namierenými foťákmi a mobilmi. Vystúpenie na pódiu bola už len taká povinná jazda. Najväčšia radosť a uspokojenie z dobre urobenej roboty nasledovalo až potom. Fotenie s motorkami a závodnými či historickými strojmi od výmyslu sveta. Pochopiteľne každý okoloidúci sa chcel odfotiť s modelkou, s čím nemáme problém. Vystavujúci ju doslova ťahali do svojich expozícii, aby si tam mohli urobiť spoločnú fotku. Pózovanie a fotenie nemalo konca kraja. Z výstaviska sme odchádzali medzi poslednými, keď už boli jeho brány dlhšie zatvorené.
Čerešničkou dobrej zábavu bola večera v reštaurácii a návšteva obchodného centra. Modelka samozrejme s komplet pôvodnou maľbou a účesom. 

Akcia splnila účel. Podarilo sa mi pekne namaľovať čo som si vymyslela, stretla som sa s kolegami bodypaintermi, získala nejaké nové kontakty ale hlavne sme sa dobre bavili. A to určite stálo za to.

Bodypainting by Marta. Bodypainting festival Praha, výstava Motocykl 2012


 

Pozrite si zopár fotiek z akcie na výstavisku vo FOTO moto

 

Model: Bibuska
Bodypainter: Marta Gejdošová
Vlasy: Marta Gejdošová
Foto: (C) SHARMANT s.r.o.