Bodypainting kalendár 2015

Bodypainting kalendár 2015, bodypainter Marta Gejdošová

Bodypainting kalendár bola myšlienka s ktorou som sa pohrávala už dlhšie. Samotné maľovanie trvalo približne 2 mesiace. Každý týždeň 2-3 dni. Jeden model na každý mesiac. V skutočnosti som ich namaľovala viacej. Niektoré maľby sa mi nezdali dosť dobré, tak modelka musela prísť o týždeň znova a maľovala som to isté, len lepšie. A niektoré maľby som aj tak nakoniec nezaradila.
Spolupracovala som s fotografom Petrom Peterkom, ktorý kvôli foteniu prichádzal každý týždeň do Bratislavy z Viedne, kde žije a pracuje. V mojom salóne sme mali rozložené foto štúdio a maľovalo a fotilo sa od rána do večera. Následná postprodukcia fotiek trvala ešte dva týždne, kedy z Viedne prichádzali návrhy a z Bratislavy len pripomienky.

Kalendár som slávnostne predstavila na podujatí Body Art Show v Bratislave 21.11.2014. Je mi cťou, že krstným otcom kalendára bol Alex Barendregt, prezident organizácie World Bodypainting Association, ktorej som i ja členom. Výťažok z predaja kalendára venujem Občianskemu združeniu na pomoc detskej onkológii v Bratislave.


Poďakovanie
Som vďačná Petrovi za jeho trpezlivosť, profesionalitu a šikovnosť. Ďakujem modelkám za ich čas a ochotu pózovať a najmä mojej modelke Sáre, ktorá na jeden deň maľovania pricestovala až z rakúskeho Grazu.
Vďaka patrí i partnerom, ktorí zabezpečili tlač kalendára: SIMPLY SUPPLIES a COPY PRINT BRATISLAVA.

Model: Petra, Katka, Sany, Kristína, Lenka, Janka, Sara Rexhepi, Karolína, Braňo.
Bodypainter: Marta Gejdošová
Styling: Marta Gejdošová
Foto: (C) Peter Peterko www.fotopeterko.com

Fotky z krstu kalendára a jeho jednotlivé strany si môžete pozrieť tu: FOTO Bodypainting kalendár 2015