Body Art Show Slovakia 2015 - tlačová správa

Body Art Show 2015 banner

Hotel Bratislava žiaril v piatok 13.11.2015 všetkými farbami. Brilantné majstrovstvo obliekania ľudských tiel do farieb očarilo viac ako stovku nadšených divákov.
Druhú slovenskú Body Art Show pripravila spoločnosť SHARMANT Production, ktorá v priestoroch bratislavského hotela privítala vzácnych hostí. Bodypainterov zo Slovenska a Česka. Odborná aj laická verejnosť s úžasom sledovala unikátne predstavenie bodypainterov, maľujúcich nezvyčajné obrazy priamo na nahé telá krásnych modeliek.
Netradičné umenie bodypaintingu oblieka ľudské telá do farieb. Maľovanie tela a tváre, patrí k najstarším ľudským umeleckým prejavom. V mnohých kultúrach a civilizáciách predstavovala maľba na telo neodmysliteľnú súčasť náboženských či sviatočných rituálov. Ľudia verili, že ak nadobudnú podobu istého živočíšneho druhu, získajú tým aj jeho silu a obratnosť.  Bodypaiting je v dnešnom svete zábavou aj umením zároveň, ktoré niektorí tvorcovia doviedli k dokonalosti. Maľovanie na telo sa prirodzene spája s nahotou a práve tá je tou pravou prímesou, ktorá dodáva celému majstrovstvu špecifickú príchuť. Žiadne umelecké dielo nedokáže tak provokovať a zároveň tak očariť ako krásne krivky zahalené pod rúškom farieb.
Umenie zaznávané aj ospevované, telá nahé a predsa oblečené, realitu aj dokonalú ilúziu predviedli publiku najlepší slovenskí a českí bodypainteri - Marta Gejdošová, Maya Urbanová, Anička Kružliaková, Tibor Vrtík,  Ján Xavier Melíšek, Zdenka Rylka Dovalyová, Michaela Rašková a Ivan Gaštanko Planka.

Výnimočný večer obohatil aj originálny program. Maľovanie tela modelky priamo pred zrakmi divákov, tanečné a spevácke vystúpenie Janka Slezáka, Marcely Molnárovej, dievčenskej dancehallovej skupiny Badd Fyah,  dych vyrážajúci tanec s hadmi a unikátna svetelná LED show.  Súčasťou programu bola aj módna prehliadka módneho domu Lombardi Fashion House.  V úlohách modeliek  a modelov sa objavili známi slovenskí herci, speváci, moderátori a televízni redaktori / Janko Slezák, Marcela Molnárová,  Noro Meszároš,  Gabika Škrabaková Kreutz,  Ján Greššo,  Marika Studeničová, Ady Hajdu, Zuzka Vačková,  Vlado Voštinár,  Andrea Šprochová, Martin Kaprálik, Michaela Kapráliková, Ľubomír Bukový, Andrea Karnasová a Mirka Ondrejčíková/, ktorí sa rozhodli svojou účasť podporiť charitatívny rozmer celej akcie.
Umelci a organizátori venovali výťažok z podujatia Občianskemu združeniu na pomoc detskej onkológii v Bratislave.
Čerešničkou na torte tohto výnimočného večera bol krst bodypainting kalendára Marty Gejdošovej, za účasti krstnej mamy, svetovo uznávanej bodypainterky z Viedne Belly Volen.
Unikátna prehliadka, sľubujúca vzrušujúci zážitok splnila očakávania publika, aj samotných organizátorov.

________________________________________
Garantom podujatia BodyArt Show bola známa vizážistka Marta Gejdošová, majiteľka salónu krásy SHARMANT, ktorá sa bodypaintingu venuje už niekoľko rokov a od roku 2011 je, ako jediná zo Slovenska, členkou World Bodypainting Association. 
Organizátorom podujatia bola produkčná spoločnosť SHARMANT s.r.o.. Tvorba a realizácia atraktívnych sprievodných programov pre spoločenské a firemné podujatia.   www.sharmant.eu

Obrázky z minuloročného podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii FOTO_BodyArtShow_2014

Hlavní reklamní partneri:

 Sens.Us - vlasová kozmetika www.salons.sk

 Pereg - vinárska spoločnosť www.pereg.sk