Biografia

Marta Gejdošová foto

                                      Marta Gejdošová - bodypainter

Začínala som ako maskérka a vizážistka a stále sa považujem hlavne za vizážistku. V biznise s krásou pôsobím už cca 18 rokov a za ten čas som nadobudla mnoho zručností, znalostí a osobných skúsenosti v tejto oblasti. 

Začínala som ako certifikovaný maskér - vizážista, ale mám vzdelanie a oprávnenie na vykonávanie práce kozmetičky a aj štátnu skúšku z kaderníctva. Prevádzkujem svoj vlastný salón krásy SHARMANT studio, pôsobím ako lektor vzdelávacích kurzov na tému krása a imidž, maľujem masky v divadle a spolupracujem s rôznymi médiami a TV. 

 Ako to všetko začalo? Moje prvé skúsenosti boli ako radový predajca s viacerými značkami kozmetiky multilevel predaja, neskôr u jednej značky ako asistentka manažérky a potom i školiteľka. Po skončení materskej dovolenky som už nenastúpila na svoje miesto ekonómky, ale založila si v roku 2001 živnosť. Podnikala som ako vizážistka na voľnej nohe. S vizážistickým kufríkom som navštevovala svoje klientky a líčila ich na svadbu, ples, spoločenskú udalosť alebo fotenie. 

Marta Gejdošová portrét s Bodypainting Egypt. Pharaon. (C) SHARMANT

Po čase som získala pôsobisko v jednom bratislavskom salóne, kde som pracovala ako vizážistka a marketingová manažérka. Tu som ako prvá na Slovensku začala robiť do časopisov premeny ľudí. Pod mojím vedením vznikli, dnes už populárne "zmenárne" so sprievodným textom a  obrázkami pred a po. To sa písal rok 2002.

Moje úspechy si všimol renomovaný magazín Trend, ktorý uverejnil o mne článok na dvoch stranách. Na základe tejto publicity ma oslovil partner, ktorý chcel investovať do čoraz atraktívnejšieho biznisu z krásou. Navrhla som koncept spoločného salónu krásy pre mužov i ženy. V jednej spoločnej prevádzke boli oddelené priestory pre mužov a ženy, avšak s plnými službami kozmetiky, kaderníctva, masáží, pedikúry, manikúry a solária. Tak vlastne vznikol prvý salón krásy pre mužov na Slovensku. Od návrhu konceptu, cez projekt, stavebné práce, úradné povolenia až po začiatok činnosti ubehli iba tri mesiace.  Na slávnostnom otvorení, dovtedy nezvyčajnom pre tento typ prevádzky, za účasti kamier televízie  a priameho prenosu do vysielania rádia Express, spievala a moderovala speváčka Ingola a zúčastnili sa mnohé celebrity. Salón dosiahol mimoriadny úspech a už od prvého mesiaca prevádzky bol finančne úspešný. Po nezhodách so spoločníkom  som sa osamostatnila a prenajala si priestory v Bratislave na Vajnorskej ulici a založila svoje vlastné SHARMANT studio. Začínalo leto roku 2003 a vznikla značka SHARMANT®

Spolupráca s TV Markíza začala v roku 2004. Do môjho salónu chodili na pravidelnú starostlivosť moderátorky a redaktorky televízie. Tu sa mi postupne podarilo zaradiť medzi tzv. „smotánku“ a vznikli prvé cenné kontakty v showbiznise.

Toto obdobie bolo sprevádzané častou prácou na rôznych módnych prehliadkach, z čoho sa postupne stala činnosť kompletnej organizácie takýchto podujatí.

Krása nemusí byť vecou náhody, Marta Gejdošová, kniha

Napísala som knihu "Kráse nie je vecou náhody", ktorej vydanie sprevádzal krst vo Fajn klube TV Markíza. Krstnými rodičmi boli Miloš Bubán a Veronika Paulovičová. Sprievodný event sme si úspešne organizovali sami.

Aby sa oddelili činnosti salónu krásy od spoločenských podujatí, tak som v decembri 2006 založila so svojím manželom Miroslavom spoločnosť SHARMANT s.r.o.,  zameranú na produkciu a organizáciu eventov spojených najmä s krásou.

Kedy som sa od vizáže dostala k maľbe celého tela? Ako vizážistka som maľovala detské tváričky a facepainting na rôznych akciách. Som kreatívny človek a stále vymýšľam niečo nové a tak som sa dostala až k maľbe na celé telo. Na jednej firemnej párty mal klient požiadavku na bodypainting. To bola moja prvá kompletná maľba na celé telo, ktorá sa stretla s úspechom. Táto udalosť ma povzbudila a začala som sa viac zaujímať o bodypainting. V máji 2009 som sa zúčastnila prvej súťaže v bodypaintingu v Trenčíne. Model zaujal divákov i médiá čo ma veľmi povzbudilo. Moja prvá medzinárodná skúsenosť bola na súťaži v bodypaintingu v Prahe. Prvé oficiálne uznanie mojej práce bolo pozvanie na exhibičnú show najlepších bodypainterov Slovenska a potom zisk druhého miesta na medzinárodnej súťaži Body Art 2011 v Bratislave.

Bodypainting Marta Gejdošová, Foto World Bodyapinting Festival 2011

Klúčovým momentom ale pre mňa bola účasť na World Bodypainting Festivale v rakúskom Portschachu pri jazere Worther See. Spoznala som, čím skutočne je bodypainting, akú zábavu a krásu prináša maľovanie na telo a prepadla som tomuto umeniu úplne.

Moje umiestnenie v súťaži v kategórii World Award brush&sponge vôbec nie je podstatné. Výrazným zdvihnutím môjho sebavedomia bol fakt, že som skončila pred známymi menami, ktorí robia kurzy bodypaintingu v Amerike a Európe, alebo i pred účastníkmi, ktorí sa bodypaintingu venujú desiatky rokov. Účasť na tomto podujatí bola dobrá nielen na kontakty na dodávateľov a bodypainterov, ale hlavne ako skúsenosť s bodypaintingom a so všetkým, čo s tým súvisí. Potešujúce je poznanie, že i ja, vizážistka z malého Slovenska, sa môžem rovnocenne zaradiť medzi skúsených profíkov bodypainterov z celého sveta.

Marta Gejdošová, member of World Bodypainting AssociationOd roku 2011 mám tú česť byť súčasťou svetovej bodypainting komunity ako člen World Bodypainting Association.

Bodypaintingu sa môžem venovať vďaka práci vo svojom salóne krásy SHARMANT studio a našej rodinnej produkčnej spoločnosti SHARMANT s.r.o.  Sme dodávateľom sprievodných programov pre organizátorov spoločenských podujatí a eventové agentúry. Naším hlavným produktom je Mobilný salón krásy, filmová produkcia, atrakcia Roach Race a samozrejme bodypainting v rôznych podobách. Ďalej plánujem ešte rozšíriť svoju lektorskú činnosť školení líčenia a imidžu.

Kniha Krása nie je vecou náhody, autorka Marta Gejdošová

V októbri 2013 som vydala svoju druhú knihu s názvom "Krása nie je vecou náhody". Celú prípravu až po samotné vydanie knihy som si zabezpečovala sama vlastnými silami. Knihu vydala a distribuje spoločnosť SHARMANT s.r.o.. Knihu som uviedla na trh slávnostným krstom, ktorý bol príjemnou spoločenskou udalosťou. Viac info o knihe tu: Kniha

V roku 2016 som sa stala Majsterkou Slovenska v maľovaní na telo BodyArt.  Od roku 2017 som prezidentkou Asociácie Bodypainterov Slovenska. V lete 2017 som v súťaži na majstrovstvách sveta WBF v kategórii Bodypainting Open Category skončila na 5.mieste.

Organizujem benefičnú prehliadku umenia bodypaintingu s názvom BODY ART SHOWNa tej poslednej v novembri 2018 som pokrstila už svoj piaty vlastný kalendár s bodypainting dielami. Už teraz pripravujeme ďaľší ročník BODY ART SHOW, ktorý sa bude konať 18.októbra 2019. www.bodyartshow.sk 

V súčasnosti pôsobím najmä vo svojom salóne krásy SHARMANT, ale veľa času venujem aj produkcii eventov, maľovaniu na telo a vedeniu vzdelávacích programov o kráse. Okrem toho som aj Head Make-up Artist muzikálu Mačky v Divadle Nová scéna. Som veľmi zaneprázdnená, ale v oblasti krásy a maľovania na telo som vždy otvorená akémukoľvek návrhu na spoluprácu.

          Krásne farby a veselý život praje Marta Gejdošová.